SNM - Múzeu M. R. Štefánika získa netradične sošku Krištáľové krídlo

Ocenený Ondrej Šoth za balet o M. R. Štefánik

Balet Štátneho divadla Košice sa v sobotu 12. februára 2011 o 19:00 v Historickej budove SND v Bratislave predstaví divákom s dlho očakávanou tanečnou inscenáciou Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej M. R. Štefánik. Ako informoval hovorca košického divadla Svjatoslav Dohovič, predstavenie bude spojené aj s odovzdaním Krištáľového krídla 2010 Múzeu M. R. Štefánika.

"Po nerealizovanom novembrovom i decembrovom pozvaní sa konečne podarilo baletu hosťovať na národnej scéne Slovenska. Pozvanie na dielo o národnom hrdinovi prijali i mnohí významní predstavitelia spoločenského a politického života na Slovensku," informoval Dohovič.

Predstavenie bude zároveň spojené s odovzdaním ceny Krištáľové krídlo 2010 Slovenskému národnému múzeu - Múzeu M. R. Štefánika. Ocenenie Krištáľové krídlo 2009 získal autor inscenácie Ondrej Šoth práve za spomenuté dielo. Už pri preberaní ocenenia avizoval, že cenu odovzdá múzeu, ktorého návšteva, ako aj návšteva ďalších miest spojených so životom Štefánika, boli hlavnou motiváciou vytvorenia netradičného multimediálneho predstavenia o najznámejšom slovenskom politikovi prvej polovice 20. storočia.

Predstavenie M. R. Štefánik je druhou časťou trilógie inscenácií s národnou tematikou v repertoári košického baletu s autorským podpisom súčasného generálneho riaditeľa SND. Prvou časťou bol balet Giselle a poslednou tanečné predstavenie Jánošík.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Slovenské národné múzeum - Múzeum M. R. Štefánika

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.